مبین گشت پارت

مالزی,تایلند,هندوستان,روسیه,ایتالیا,سنگاپور,بالی

روسیه , قیمت تور روسیه , خرید تور روسیه

روسیه با لقب وسیع‌ترین کشور جهان، در قاره‌‌های اروپا و آسیا قرار گرفته است و حدود ۱۴۵ میلیون نفر جمعیت، و ۱۷ میلیون و ۹۸ هزار و ۲۴۶ کیلومتر مربع مساحت دارد.

از نظر جمعیت، روسیه جایگاه نهم را در جهان به خود اختصاص داده است و یکی از پر جمعیت‌ترین کشورها به شمار می‌رود.

پایتخت این سرزمین پهناور، مسکو نام دارد و از دیگر شهرهای مهم می‌توان به سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، نیژنی نووگورود، سامارا و کازان اشاره کرد. 

روسیه تا قبل از قرن ۱۸ میلادی وسعت زیادی نداشت و حکومتی نه چندان نیرومند در شرق اروپا محسوب می‌شد؛ اما در ابتدای قرن ۱۸ میلادی و با اقداماتی که تزار پترزبورگ صورت داد، این کشور به یک امپراتوری پهناور و مستحکم تبدیل شد.

مردم به زبان روسی صحبت می‌کنند. البته حدود ۳۰ زبان گوناگون دیگر در نواحی مختلف این کشور رواج دارد.

روسیه از شمال‌غرب تا جنوب‌‌شرق، با نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، لهستان، بلاروس، اوکراین، گرجستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره شمالی مرز زمینی مشترک و با ژاپن و آمریکا، مرز آبی مشترک دارد.

همچنین این کشور با دریای خزر، دریای بالتیک، دریای سیاه و اقیانوس آرام همسایه است. 

مسیحیت ارتودکس با پیروانی حدود ۴۰٪ جمعیت ، اسلام با پیروانی ۶٪ جمعیت و دیگر مذاهب مسیحیت با پیروانی حدود ۷٪ جمعیت، از ادیان مختلف روسیه به شمار می‌روند.

واحد پول این کشور روبل نام دارد.

نویسندگان معروفی چون تولستوی، پوشکین، گوگول و داستایوفسکی همگی در روسیه متولد شدند و در آن پرورش یافتند.

یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور پهناور روسیه کاخ کرملین در شهر مسکو محسوب می‌شود که در میدان سرخ قرار گرفته است.

همچنین موزه آرمیتاژ از دیگر مکان‌های دیدنی و مهم روسیه به شمار می‌رود.

برج دروازه ترینیتی که در سال ۱۴۹۵ میلادی ساخته شد، با ارتفاعی معادل ۸۰ متر، مرتفع‌ترین برج‌ نظامی کاخ کرملین در شهر مسکو است.

بر اساس مدارک موجود، در قرن ۱۶ میلادی، در زیر برج دروازه ترینیتی زندانی طراحی شده بود تا مجرمان در آن دوران حبس خود را بگذارنند.

یکی دیگر از دیدنی‌های فدراسیون روسیه متروی مسکو است. ایستگاه‌های متروی مسکو در نوع خود بی‌نظیر و شاهکار به شمار می‌آیند و از زیباترین متروهای ساخته شده در دنیا هستند.

موزه جنگ بزرگ وطن پرستانه در مسکو از دیگر جاذبه‌های گردشگری روسیه است. این موزه در سال ۱۹۹۵ میلادی راه‌اندازی شد.

موزه جنگ بزرگ وطن پرستانه شامل دو طبقه می‌شود: سالن فرماندهان،سالن افتخار، سالن یاد‌ها و غصه‌ها در طبقه اول و نمایشگاهی از عکس‌های جنگی، یونیفرم‌ها، جایزه‌های جنگی، نامه‌های سربازان و دیگر موارد مرتبط با جنگ در طبقه دوم. از دیگر دیدنی‌‌های روسیه می‌توان باغ وحش مسکو را نام برد که با مساحتی حدود ۲۱.۵ هکتار، بیش از ۶۵۰۰ حیوان در آن نگهداری می‌شود. بر اساس مستندات، این باغ وحش در سال ۱۸۶۴ میلادی با همیاری جمعی از نخبه‌های دانشگاه دولتی شهر مسکو افتتاح شد.

 ساعت محلی روسیه در نیمه اول سال ۱.۵ ساعت و در نیمه دوم ۳۰ دقیقه از ساعت ایران عقب‌تر است و هموطنان عزیز برای سفر به این کشور پهناور، نیازمند ویزا هستند.

تور های پیشنهادی
★ تور ویژه
تور روسیه مسکو - سنت پترزبورگ 27 مرداد 1398
برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
★ تور ویژه
تور روسیه سنت پترزبورگ - مسکو 3 شهریور 1398
برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید