مالزی,تایلند,هندوستان,روسیه,ایتالیا,سنگاپور,بالی

لیست تورهایاندونزی

تور 7 شب بالی ویژه نوروز 1402

0000051
امارات
از 26 اسفند الی 21 فروردین
7

اندونزی (Indonesia) بزرگ‌ترین کشور جزیره‌ای است که بخش اعظم آن در قاره آسیا و بخشی دیگر در قاره‌ اقیانوسیه قرار دارد.

با مساحتی معادل ۱ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۵۶۹ کیلومتر مربع، اندونزی چهاردهمین کشور بزرگ جهان و با جمعیتی حدود ۲۶۱ میلیون و ۱۱۵ هزار نفر، بیست و یکمین کشور پر جمعیت شمرده می‌شود.

اندونزی با کشورهای مالزی، پاپوآ گینه نو و تیمور شرقی مرز زمینی مشترک دارد و در همسایگی با سنگاپور، ویتنام، استرالیا، فیلیپین، پالائو و جزایر آندامان و نیکوبار از هند قرار گرفته است.

بالی

آشنایی با اندونزی

پایتخت کشور، جاکارتا نام دارد و از شهرهای مهم آن می‌توان به سورابایا، مدان، باندونگ، دپوک، سمارانگ، بکاسی، پالم‌بانگ و تانگرنگ اشاره کرد. زبان رسمی مردم، اندونزیایی است و بیش از ۷۰۰ زبان و گویش مختلف در جای جای کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. دین اکثر ساکنان را با ۸۷٪، اسلام تشکیل می‌دهد و بعد از آن مسیحیت، هندویسم و بودیسم، در اقلیت به شمار می‌روند. نوع حکومت اندونزی، جمهوری است و دولت شامل قواهایی مجزا از هم می‌شود.

واحد رسمی پول نیز روپیه اندونزی (Rp) نام دارد. اندونزی با آب و هوایی بارانی، دارای بیش از ۱۳ هزار جزیره است. با تعداد زیادی از جاذبه‌های توریستی و دینی و همچنین با وجود رستوران‌های متنوع و ارزان و غذاهای خوشمزه و حلال، این کشور یکی از مقاصد گردشگری محبوب مسلمانان محسوب می‌شود. جاکارتا به عنوان پایتخت کشور و پرجمعیت‌ترین منطقه شهری در جهان، مملو از دیدنی‌ها است.

مسجد استقلال جاکارتا

جاذبه های گردشگری اندونزی

مسجد استقلال جاکارتا بزرگترین مسجد در جنوب شرقی آسیا و بزرگترین مسجد سنی از نظر ظرفیت شمرده می‌شود. این مسجد ملی، برای گرامیداشت استقلال اندونزی ساخته شده است.

بنای یادبود ملی نیز با ارتفاعی معادل ۱۳۲ متر از دیدنی‌های مهم جاکارتا محسوب می‌شود. یکی از جالب‌ترین جاذبه‌های اندونزی، شهر مینیاتوری تامان نام دارد. با ۱۰۰ هکتار وسعت، پارک تامان در جارکارتا محل نمایش خانه‌های سنتی، پوشش‌های بومی، صنایع دستی و در یک کلام فرهنگ‌های متنوع مناطق مختلف کشور است. از دیگر دیدنی‌های جاکارتا می‌توان به باغ وحش راگونان و محله چینی‌های جاکارتا اشاره کرد. 

بالی در اندونزی یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در دنیا است. با ۱۱ هکتار وسعت، جنگل میمون‌های اندونزی محل رویش گونه‌های متنوعی از انواع درخت و سکونتگاه میمون‌هایی است که تماشای آنها برای هر بازدیدکننده‌ای نشاط‌آور است.

اوبود اندونزی

معبد پورا تامان ساراسواتی، پشت برکه‌ای مملو از شکوفه‌های نیلوفر آبی قرار دارد که گردشگران عاشق عکاسی در حوالی آن هستند. ساحل سیندهو، معبد تاناه‌ لوت، کاخ کلانگ کونگ و کلیسای قلب مقدس مسیح تعدادی دیگر از دیدنی‌های بالی به شمار می‌رود. در سفر به بالی، سر زدن به سمینیاک را فراموش نکنید. 

تعداد زیاد فروشگاه‌های لباس و مراکز اسپا، به سمینیاک عنوان پایتخت بوتیک لباس و اسپای بالی را داده است.

مرکز خرید سمینیاک ویلج و میدان سمینیاک برای دوستداران خرید مکان‌هایی مناسب محسوب می‌شوند.

دیدنی‌های اندونزی به همین‌جا ختم نمی‌شود و از بی‌شمار جاذبه‌های کشور می‌توان از دنیای وارونه بالی، معبد پرامبانان، جزیره ملوک، معبد بوروبودور، روستای فرهنگی کرتالنگو و پارک ملی کومودو یاد کرد.

ساعت محلی اندونزی در نیمه اول سال ۲.۵ و در نیمه دوم ۳.۵ ساعت از ساعت ایران جلوتر است و هموطنان عزیز برای سفر به این کشور توریستی، به ویزا نیاز دارند. (نحوه دریافت ویزای اندونزی)

برای مشاهده جاذبه های گردشگری بالی اندونزی کلیک کنید