تور صباح

توضیحات

ایالت صباح مالزی با طبیعت بی نظیر و فوق العاده، حیات وحش متفاوت و با جاذبه‌های تاریخی و مذهبی متنوع، هر ساله مسافران زیادی را برای خرید تور ترکیبی کوالالامپور صباح مجذوب می کند.

صباح مالزی

جزیره صباح که قبلا برنئوی شمالی نامیده می شده است، دومین ایالت بزرگ بعداز ساراواک در مالزی می باشد.

صباح یکی از 13 جزیره ای است که مالزی را تشکیل داده و جزیره صباح از لحاظ وسعت دومین منطقه بزرگ مالزی پس از سلانگور و جوهر محسوب می شود. در حال حاضر 32 گروه قومی و مذهبی در جزیره صباح زندگی می کنند و زبان مادری مردم صباح زبان صباحان است اما زبان ملی مالزی، انگلیسی و ماندرین و چینی در اقوام مختلف به صورت گسترده ای رواج دارد و به صورت گسترده لمس می شود.

جزیره صباح مالزی

این جزیره رویایی، آمیخته ای از آب های صاف، شن های نرم و جنگل های استوایی است. صباح روزگاری در تملک سلطان برونئی بوده و مدتی به اجاره یک فرد آمریکائی و سپس یک فرد انگلیسی به نام دنت درآمد.

این جزیره، بعد از جنگ جهانی دوم و اعلام استقلال مالزی به این کشور پیوست و امروزه یکی از پتانسیل های بزرگ گردشگری در مالزی است که بسیاری از گردشگران از آن به عنوان مالدیو مالزی یاد می کنند و مورد توجه مسافرانی است که تور مالزی را انتخاب کردند.

جاذبه های صباح مالزی

چای صباح، سس چیلی و روغن خالص نارگیل از سوغاتی‌های خوراکی صباح مالزی به شمار می‌روند. صنایع دستی حصیری متنوع، پارچه‌های بافته بومی و صنایع دستی چوبی نیز از سوغاتی‌های محبوب صباح هستند.

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی‌ صباح «پارک ملی سیپادان» (Sipadan National Park) نام دارد که برای غواصان مکانی ایده‌آل به شمار می‌رود.

اگر به فرهنگ مردم بومی صباح علاقه دارید، به «روستای فرهنگی ماری ماری» (Mari Mari Cultural Village) سر بزنید. در این دهکده شما فرصت تماشای خالکوبی‌های محلی، آتش‌بازی‌های خاص و برخی باور‌های مرموز این منطقه را خواهید داشت.

جزیره صباح مالزی

برای دوستداران به حیوانات «مرکز تحقیقات و حفاظت گرمسیری» (Tropical Research and Conservation Centre)، «پناهگاه اورانگوتان» (Orang Utan Sanctuary) و «مرکز توانبخشی اورانگوتان سپیلوک» (Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre) پیشنهاد می‌شود.

جزیره صباح مالزی

از دیگر دیدنی‌های ایالت صباح می‌توان به «پارک یادبود سانداکان» (Sandakan Memorial Park)،  «منطقه حفاظت شده شانگری لا راسا ریا» (Shangri-la Rasa Ria Nature Reserve)، «پارک کینابالو» (Kinabalu Park)، «معبد بودایی پو جیه شیه» (Puu Jih Shih Buddhist Temple) و «مسجد شهر کوتا کینابالو» (Kota Kinabalu City Mosque) اشاره کرد. بیشتر

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS