ویزا کانادا , مهاجرت به کانادا , پذیرش تحصیلی به کانادا

تور مالزی , تور کوالالامپور , تور پنانگ , تور صباح , تور سنگاپور , تور تایلند , تور بانکوک , تور پوکت , تور پاتایا , تور اندونزی , تور بالی

تور مالزی , تور کوالالامپور , تور پنانگ , تور صباح , تور سنگاپور , تور تایلند , تور بانکوک , تور پوکت , تور پاتایا , تور اندونزی , تور بالی

تور استانبول ویژه خرداد تیر 98

شماره : 0000093
هواپیمایی : ماهان ایر
تاریخ : 13 خرداد 09 مرداد
مدت اقامت : ۳ شب و ۴ روز
تور استانبول

تورهای ارزان قیمت استانبول

تورهای ارزان قیمت استانبول


مبین گشت پارت امکان خرید تورهای ارزان قیمت استانبول را در تمام ماه های سال با ارزانترین قیمت و بهترین خدمات را برای هموطنان عزیر فراهم نموده است .

شما می توانید به وسیله مبین گشت پارت انواع تورهای تایلند را با یکدیگر مقایسه سپس اقدام به خرید بهترین تور برای شرایط خود نمائید .

در زیر فهرست تورهای تایلند آمده است همچنین شما می توانید بنا به درخواست خود مدت تورهای تایلند را از موارد ذکر شده پائین کمتر و یا بیشتر نمائید .استانبول

استانبول (Istanbul) که نام دیگر آن قسطنطنیه است , بزرگترین شهر ترکیه و پایتخت آن است .

این شهر بزرگ مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه می باشد . استانبول تنها شهر در دنیاست که در 2 قاره قرار دارد . این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار گرفته است .

استانبول در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا شناخته شد و نیز همچنین به لحاظ تعداد گردشگران و توریست ها , سومین شهر در جهان می باشد .

نام استانبول

در سال 660 پیش از میلاد مسیح که این شهر بنا شد , همگان آن را بوزانتیون می نامیدند که احتمالا از نام شخصی به اسم بوزاس گرفته شده بوده است .

بعد از آمدن کنستانتین بزرگ و قرار دادن این شهر به عنوان پایتخت جدید شرقی , نام آن تبدیل به کنستانتیون به معنی شهر کنستانتین شد .

مسلمانان که از زمان قدیم با رومیان مراوده داشتند , نام این شهر راقسطنطنیه یا قسنطنطینیه به معنی به سوی شهر خواندند .

در سال 1770 میلادی , سلطان مصطفی سوم , سعی کرد با سکه هایی که روی آنها نام اسلامبول به معنی اسلام شهر بود , این اسم را بین مردم رایج کند . در دوران جمهوریت و از روز 28 ماه مارس سال 1930 , اداره پست ترکیه به صورت رسمی از کلیه کشور ها درخواست کرد تا از نام استانبول استفاده کنند .

آب و هوا استانبول

در طول تابستان گرم و مرطوب , در زمستان سرد با بارش باران و برف می باشد . میزان بارش سالیانه در این شهر به طور میانگین 870 میلی متر تخمین زده شده است .

میزان رطوبت نیز معمولا زیاد است . به طور متوسط دما در بیشترین حد خود , در طول ماه های مختلف زمستان 7 تا 9 درجه سلسیوس می باشد .

بارش برف در زمستان های استانبول برای یک یا دو هفته طبیعی است .

در تابستان ها میانگین درجه حرارت 28 سلسیوس است . گرمترین ماه سال , ماه جولای با دمای 23/2 درجه سلسیوس و سردترین ماه سال , ماه ژانویه با 5/4 درجه سلسیوس است . این شهر تا حدودی بادخیز است و میانگین سرعت باد سرعت باد حدودا 17 کیلومتر در ساعت می باشد .

در تابستان نیز بارش باران دیده می شود , اما با این وجود خشکترین فصل محسوب می شود .

مذهب استانبول
اکثر جمعیت استانبول مسلمان , اهل سنت هستند . بزرگترین مذهب غیر سنی مسلمانان ترکیه علویان هستند , با بیشتر از 7.5 میلیون نفر که یک سوم از همه علویان ترک در استانبول زندگی می کنند .

اقتصاد استانبول

استانبول همیشه مرکز اقتصادی کشور ترکیه بوده است که دلیل آن موقعیت اتصال بین المللی راه های مرزی زمینی و دریایی در این شهر می باشد . 55 درصد از تولیدات ترکیه از تجارت و داد و ستد و 45 درصد از عمده فروشی بدست می آید .

40 درصد مالیات های جمع آوری شده در ترکیه از محصولات ملی ترکیه است . در اواخر سال 1990 اقتصاد ترکیه و استانبول دچار 2 شوک بزرگ و مهم شد .

اول بحران اقتصادی آسیایی - بحران روسیه که به خصوص روی صادرات تاثیر گذاشت و به شکل گیری اقتصاد جدید و مجدد منجر شد .

دوم به دلیل زلزله ای که مرکز آن کجاالی (Kocaeli) بود , مربوط می شود . چشم انداز اصلی دیگر در اقتصاد استانبول , گردشگری و جهانگردی می باشد .

چندین هزار هتل و دیگر صنعت های جهانگردی در استانبول موجود است که به گردشگران و توریست ها به صورت حرفه ای خدمت می کنند .

ترافیک هوایی استانبول

استانبول دارای 2 فرودگاه بین المللی است . فرودگاه بین المللی آتاتورک , در 24 کیلومتری مرکز شهر و در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد . فرودگاه جدید بین المللی صبیحه گوکچن که در 20 کیلومتری شرقی از آسیا و 45 کیلومتری شرقی اروپایی مرکز شهر ساخته شده است .

کشتیرانی استانبول
قسمتی از استانبول دارای اهمیت بسیاری می باشد , بخش قدیمی در برج طلایی (Golden Horn) به صورت عمده برای کشتیرانی خصوصی به کار رفته است . سرویس های معینی به خوبی سفرهای دریایی در چندین قسمت وجود دارد .

تماس با ما

آدرس:

تهران اتوبان ارتش ورودی شهرک قائم پاساژ ابریشم طبقه اول واحد 4


شماره تماس :
22465494
ایمیل :
info@mobingasht.net

مبین گشت پارت

شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری مبین گشت پارت به استناد مدارک و مجوزهای لازمه از سازمان هواپیمایی کشوری ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و راه آهن جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردیده است و تاکنون درعرصه ی سفر و گردشگری مشغول به فعالیت می باشد.