مالزی,تایلند,هندوستان,روسیه,ایتالیا,سنگاپور,بالی

لیست تورهایبانکوک

تور 7شب بانکوک

0000239
ماهان ایر
از 22 دی الی 10 اسفند
7شب و 8 روز

بانکوک

بانکوک مرکز و پایتخت کشور تایلند است. بانکوک بیشترین تعداد توریست را در مقایسه با شهرهای جهان دارد. بانکوک شهری بزرگ و پر جمعیت و بسیار زیبا و پراز جاذبه های مختلف گردشگری می باشد که از این رو گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند.

نامگذاری بانکوک

با وجود اینکه مدتی حدود 200 سال است که نام محلی و رسمی این شهر کرونگتب بوده و هست، اما اکثر مردم جهان، این شهر را به نام بانکوک در گفتار Bangkok می شناسند. اما در واقع این نام اسم منطقه ای است از شهر که مردم محلی از آن استفاده می کنند.
پادشاه بودا یدفا چولالوکه نامی طویل برای این شهر انتخاب کرد که هم اکنون به عنوان طولانی ترین نام برای مکان در کتاب گینس ثبت شده است. این نام ادغامی از دو زبان قدیمی بالی و سانسکریت است. نام اصلی و طویل شهر بانکوک Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit می باشد.

حمل و نقل در بانکوک

در این شهر پرجمعیت و شلوغ و پر ترافیک، بهترین راه جا به جایی مترو و ترن ها هستند. گرچه که تاکسی های بسیاری در شهر وجود دارند و دسترسی به آنها بسیار راحت است، اما وسیله نقلیه مناسبی به شمار نمی رود، چرا که اگر از آنها استفاده کنید ممکن است ساعتها در ترافیک بمانید. متروی بانکوک در سال 2004 تاسیس شده و هم اکنون دارای 2 خط و 35 ایستگاه می باشد. همچنین در این شهر بزرگ ترن هوایی به نام بی تی اس اسکای ترن وجود دارد که در سال 1999، با 2 خط و 34 ایستگاه به بهره برداری رسیده است.

آب و هوای بانکوک

هوای شهر بانکوک همانند دیگر شهر ها و کشورهای استوایی، گرم و شرجی است. به علت قرار داشتن رود چائو فرایا در این شهر، هوا دارای رطوبت زیادی است. در کل دارای آب و هوای گرم و خشک است که در برخی ماه ها فقط بارندگی دارد، اما شدت آنها بسیار زیاد است. رطوبت در هوا کاملا محسوس است. از نوامبر تا آوریل فصل خشک محسوب می شود و در ماه های دسامبر و ژانویه هیچ بارانی به زمین نمی زند. از ماه می تا اکتبر نیز فصل بارانی است و در دوره های کوتاهی باران های شدیدی می بارد.


جاذبه های گردشگری بانکوک:

برای مشاهده سایر جاذبه های گردشگری بانکوک اینجا کلیک کنید