ترکیه/استانبول

09 نوامبر 2019

مراکز خرید در استانبول

مراکز خرید در استانبول

یکی از جاذبه های سفر به استانبول خصوصاً برای ما ایرانیان خوش پوش که به ترکیه سفر می کنیم حضور در مراکز خرید بیشمار و تماشا و خرید از مغازه های لوکس و به روز استانبول است. از طرف دیگر مرغوبیت مواد اولیه و کیفیت طراحی و تولید اجناس ترک باعث شده که مسافران میل بیشتری برای خرید از خود نشان دهند، اما قرار گرفتن برندهای بین المللی دیگر در کنار اجناس و برندهای ترک در مراکز خرید فرصت بهتری را برای مقایسه و انتخاب برای خریداران فراهم می آورد. حراج های فصلی و دوره ای برندهای مختلف در تمامی فصول سال نیز موقعیت خرید با قیمت مناسب را ایجاد می کنند. با مبین گشت  همراه باشید تا نگاهی به انواع مراکز خرید در شهر استانبول داشته باشیم.

مال (Mall)

مال ها ساختمان های بزرگ چندین طبقه مدرنی هستند که اختصاصاً به همین منظور طراحی و ساخته می شوند. دارای امکاناتی رفاهی از جمله پارکینگ، محوطه بازی کودکان، دستشویی، کافی شاپ، رستوران و غیره هستند و معمولاً بخاطر امنیت بیشتر در مبادی ورودی، مأمورین امنیتی تردد مراجعان را کنترل می کنند. حضور تعداد زیادی از برندها در کنار هم و سیستم تهویه مناسب و امکانات رفاهی این مراکز، محیط مناسب و امنی را برای خرید فراهم می کنند. مال ها در ساعات مشخصی باز هستند و دارای وبسایت و سیستم های مدرن اطلاع رسانی هستند. از مال های مهم شهر استانبول می توان به مرکز خرید جواهیر ونیشان تاشی اشاره کرد.

Outlet Center

اوت لت ها مراکزی شبیه به مال ها هستند که معمولاً در خارج و یا در کنار شهرها ساخته می شوند و تقاوت آنها این است که در این مراکز تمامی اجناسی که در فروشگاه های سطح شهر و یا مال ها به هر دلیلی از رده خارج می شوند مثل خارج شدن از فصل با آمدن مدل جدید و یا تمام شدن برخی سایزها و رنگ های یک مدل، الباقی اجناس را به شعبه اوت لت همان برند انتقال می دهند و در آنجا به قیمت های بسیار نازل تر به فروش می رسند. اگر بتوانید جنس و سایز دلخواه خود را در این شعبه ها بیابید می توانید از خریدی ارزان در تور استانبول خود لذت ببرید. مراکز خرید اولیویم و کاله از این نوع می باشند.

خیابان هایی که به خرید اختصاص یافته اند

در تمامی شهرهای بزرگ دنیا، خیابان هایی برای خرید و حتی قدم زدن و تفریح شهرت پیدا می کنند و استانبول نیز از این قائده مستثنی نیست و دارای چندین مرکز از این نوع می باشد.

مشهورترین این خیابان ها، خیابان استقلال می باشد که از میدان تکسیم شروع شده و تا حدود سه کیلومتر پیاده روی ادامه دارد. این خیابان و فرعی های منشعب، با داشتن مغازه هایی از برندهای مختلف، رستوران ها، کافه ها و غیره تبدیل به مرکز اصلی تفریحات شبانه، خرید و قدم زدن در شهر استانبول شده است.

خیابان بغداد در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد. هر برندی در این خیابان صاحب یک ساختمان جداگانه است و معروف ترین و لوکس ترین برندهای دنیا برای داشتن یک شعبه در این خیابان با یکدیگر رقابت می کنند. افراد مشهور و ثروتمند ترکیه معمولاً از فروشگاه های این خیابان خرید می کنند.

در اکثر محله های بزرگ و قدیمی استانبول یک خیابان اصلی سنگ فرش شده و برای رفت و آمد ماشین ها مسدود شده و تبدیل به مکانی برای خرید و تفریح و قدم زدن  در عصر و یا شب شده. از معروف ترین آنها می توان به محله باکیرکوی اشاره کرد. با مترو و دسترسی به این محله بسیار آسان است.

بازارها و مراکز عمده فروشی

در عمق قسمت قدیمی و باستانی شهر استانبول بازار سرپوشیده سنتی استانبول قرار دارد (شبیه بازار بزرگ تهران) که با نام کاپالی چارشی و یا بازار بزرگ شهرت دارد و مسیر دسترسی به این بازار با تراموا به آسانی میسر است. بازار کاپالی چارشی بخاطر معماری شرقی و فعال بودن حجره ها از زمان های قدیم تا کنون تبدیل به یک جاذبه توریستی شده است که مورد توجه بسیاری از مسافران استانبول است. بازار ادویه، بازار صنایع دستی و بازار طلا و نقره از معروف ترین بخش های این بازار می باشد.

آکسارای و لالعلی (Aksaray - Laleli)

در نزدیکی بازار کاپالی چارشی و ابتدای بلوار آتاتورک منطقه ای قدیمی به این نام شهرت دارد که به تعبیری قلب تجاری استانبول است. این محله و خیابان های اطراف پر از هتل های 3 ستاره و 4 ستاره ارزان قیمت است و مغازه های این منطقه اکثراً تجاری و عمده فروش هستند. دسترسی به این محل با مترو و تراموا بسیار آسان است. این منطقه بورس چندین صنف تجاری در استانبول است و با وجود قدیمی بودن ساختمان ها، خرید و اجاره ملک در این محل بسیار گرانبها می باشد. فروشگاه های پراکنده ارزان فروشی در این محل و مرکز تجاری زیر زمینی (Yeraliticarsi) وجود دارد.مرتر (Merter)

در کنار شهر و در مسیر فرودگاه آتاتورک منطقه ای به این نام وجود دارد. دسترسی به این محل با مترو و تراموا امکان پذیر است. در خیابان اصلی و فرعی ها فروشگاه های پخش، تولیدی ها و کارخانه های پوشاک ترک قرار دارند و محل مناسبی برای خرید عمده پوشاک و یا خرید اجناس استوک هستند.

مراکز خرید در استانبول,استانبول,Outlet Center,تور استانبول,بازارها و مراکز عمده فروشی,آکسارای و لالعلی (Aksaray - Laleli),مرتر (Merter)