ترکیه/استانبول

09 نوامبر 2019

جنگل بلگراد در استانبول

جنگل بلگراد در استانبول - Belgrad Forest Istanbul

استانبول، یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه در بین گردشگران می باشد و تنها شهری است که قسمتی از آن در قاره آسیا و قسمتی از آن در قاره اروپا واقع شده است که این دو قسمت به وسیله پل بسفروس به هم وصل می شوند و شهر مسجدهای عثمانی و عظمت به جا مانده قسطنطنیه است. جاذبه های توریستی استانبول بسیار زیبا می باشند در این قسمت مبین گشت پارت  قصد دارد به معرفی یکی از این جاذبه ها به نام جنگل بلگراد بپردازد. همراه ما باشید.

جنگل بلگراد در قسمت پانزده کیلومتری شمال غرب شهر استانبول واقع شده است و دارای طبیعت زیبا است همچنین دارای حیات وحش نیز می باشد که سبب شده گردشگران زیادی را برای بازدید جذب خود کند. زمانی که در فصل گرم تابستان به شهر استانبول سفر می کنید وجود جنگل بلگراد با خنکای خود، برای فرار از گرما همچون یک پناهگاه است. در زمان سلطان سلیمان، جنگل بلگراد بسیار حائز اهمیت و دارای نقش مهمی بود و یک منبع اصلی برای تامین آب شهر بود. امروزه افراد پیش از رسیدن به جنگل بلگراد هنگامی که قنات‌های تاریخی را مشاهده می کنند که در زمان های قدیم آب را به بخش‌های مختلف شهر می‌رساند، از نحوه استفاده از آن در گذشته مطلع خواهند شد.

جنگل بلگراد، یک جنگل برگ ریز است که در نزدیکی شهر استانبول قرار دارد. این جنگل در امپراطوری عثمانی دارای وسعتی حدود ۱۳ هزار هکتار  بوده است که با گذشت زمان به تدریج  مساحت آن نزدیک به 5442 هکتار کاهش یافت ولی هنوز هم افرادی که برای نخستین بار از جنگل بلگراد بازدید می کنند با مشاهده جنگل وسیع و درختان بلند و قدیمی شگفت زده خواهند شد.