مالزی/کوالالامپور

09 نوامبر 2019

پارک پروانه‌ها کوالالامپور

پارک پروانه‌ها در باغ دریاچه کوالالامپور واقع شده است. در پارک پروانه‌ها این موجودات زیبای کوچک به طور آزادانه به راحتی در همه جای پارک پرواز می‌کنند.

حدود شش هزار پروانه در این پارک دیده می‌شود که از 120 گونه‌ی مختلف پروانه‌ها تشکیل شدند. این موجودات زیبا در کنار گل‌های رنگارنگ باغ دریاچه هر بیننده‌ای را متحیر می‌کند چرا که در خلقت آن‌ها ظرافت بسیاری به کار رفته است.

پروانه‌ها در این پارک با مردم ارتباط برقرار می‌کنند و انس و الفت این حشرات زیبا با مردم به راحتی دیده می‌شود. این قسمت از باغ دریاچه کوالالامپور که به عنوان بخشی جدا با عنوان پارک پروانه‌ها فعالیت می‌کند با یک تور سقف آن پوشانده شده است تا پروانه‌ها آسیب نبینند یا از این محیط دور نشوند.

اگر بخواهید از پارک پروانه‌ها چیزی به یادگار و یا به عنوان سوغات با خود ببرید می‌توانید از فروشگاه‌های موجود در پارک استفاده کنید و یا به بخشی که این حشرات را تاکسیدرمی می‌کنند، بروید.

البته در این فروشگاه‌ها سوغات‌ها همه تِمی از شکل پروانه به همراه دارند. پارک پروانه‌های مالزی نزدیک یک دریاچه قرار دارد که واقعیت زندگی پروانه‌ها در جنگل‌های گرمسیر را نشان می‌دهد و اساس ساخت باغ پروانه ها نیز بر پایه موقعیت زندگی واقعی آنان در جنگل ساخته شده است.

علاوه بر گونه‌های مختلف پروانه‌ها در این پارک حدود پانزده هزار گیاه متفاوت وجود دارد که هزینه‌ی بالایی برای نگهداری آنان صرف می‌شود. برای دیدن این بهشت زیبا و دنیای پر رنگ پروانه‌ها با مبین گشت پارت همسفر شوید تا در کنار هم از زیبایی‌های مالزی در تور مالزی لذت ببریم.