هندوستان/دهلی

09 نوامبر 2019

دروازه هند در دهلی نو - India Gate

دروازه هند در دهلی نو - India Gate

وجود جاذبه های گردشگری متعدد در پایتخت هندوستان، سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر دنیا به این شهر می کشاند و اصلا جای تعجب نیست که در حال حاضر دهلی یک از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا میباشد. دهلی شهری است پرجنب و جوش با آسمان خراش های صاف و براق، مراکز خرید و پارک های تفریحی رنگارنگ، آثار تاریخی که به خوبی از آنها نگهداری شده و معابد دیدنی .کسانی که برای اولین بار به این شهر سفر می کنند باید از قبل با این جاذبه ها آشنا شده و برنامه ریزی دقیقی را به عمل آورند ،یکی از این جاذبه های گردشگری ،دروازه هند در دهلی نو می باشد که در این بخش میخواهیم با این دروازه آشنا شویم.

درباره دروازه هند

دروازه هند یا ایندیا گیت (India Gate) یادبودی از تمامی جنگ های هند می باشد، حتما از آن به عنوان یکی از اولین گزینه های آثار تاریخی سر بزنید.این بنا در شهر دهلی نو واقع شده است.دروازه هند نشان برجسته‌ای است برای یادآوری ۹۰ هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده‌اند. این سربازان در مبارزه برای امپراتوری بریتانیا در هند و یا بیشتر در جنگ جهانی اول و همچنین در جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان باخته‌اند. اگر به این بنا بروید می بینید که نام این سربازان بر دیوارهای این بنا حک شده‌ است.

دروازه هند در دهلی نو در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری هند در سال ۱۹۳۱ ساخته شده و با ارتفاع ۴۲ متر توسط سر ادوین لیتینز معمار بریتانیایی طراحی شده است در ضمن یک میدان بالغ بر ۳۰۶۰۰۰ متر مربع مساحت اطراف این دروازه قرار دارد که محل مناسبی برای خوش گذرانی و گذراندن اوقات فراغت مسافرین تور هند می باشد و امروزه بعنوان یکی از زیبا ترین مکان های دیدنی دهلی محسوب می شود.

  • آدرس دروازه هند : Rajpath Marg, India Gate, New Delhi, Delhi 110001, India