ویتنام/خلیج هالونگ

13 اوت 2019

خلیج هالونگ در ویتنام | Halong Bay

خلیج هالونگ در ویتنام | Halong Bay

توریستی ترین جاهای جنوب شرقی آسیا خلیج هالونگ در ویتنام است. هالونگ در واقع خلیجی در شمال کشور ویتنام و در فاصله ی ۱۷۰ کیلومتری از هانوی است. این خلیج به خاطر چشم انداز حیرت آوری که از اقیانوس دارد معروف است و به همین خاطر است که وقتی صحبت از دیدنی های طبیعی زیبای جهان باشد، نام آن هم همیشه در وسط است. این خلیج مساحتی برابر ۱۵۰۰ کیلومتر مربع و خط ساحلی به طول ۱۲۰ کیلومتر دارد.

پیشنهاد می کنیم حتما حداقل یک شب را در این خلیج بگذرانید چرا که اگر بخواهید در سفر یک روزه از این منطقه دیدن کنید، مجبورید فقط از توریستی مناطق آن، آن هم در کنار صدها توریست دیگر دیدن کنید و جاهای بکر آن از دستتان می رود. اما اگر حداقل دو روز یا بیشتر را برای دیدن هالونگ زمان بگذارید، شانس این را دارید تا جاهای شگفت انگیز بیشتری را در آن ببینید به علاوه ی اینکه لازم نیست تا این فرصت را با صدها نفر دیگر هم تقسیم کنید!

خلیج هالونگ در ویتنام از تعداد زیادی جزیره که سنگ های آهکی بارزترین ویژگی ای آن ها هستند و از بستر دریا سر به بیرون آورده اند شناخته می شود، این سنگ آهک ها اندازه ها و شکل های مختلفی دارند و دقیقا همین باعث جذاب شدن آن ها و بکر شدن منطقه شده است. این خلیج به طور کلی ۱۵۳۳ کیلومتر مربع وسعت دارد که شامل ۱۹۶۰ جزیره است. بیشتر این سنگ آهک ها از ۵۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفته اند و در آن ها غارهای زیادی وجود دارد که یکی از معروف ترین آن ها غار Thien Cung Grotto است که در جزیره ی Thien Cung Grotto واقع در جنوب غربی خلیج هالونگ است. این غار در ارتفاع ۲۵ متری از سطح دریا قرار دارد و یکی از بایدهای دیدنی موقع رفتن به هالونگ است و یکی از منحصر بفردترین غارها از نوع خود در جهان است. تعدادی از غارهایی که در این خلیج وجود دارند به روی توریست ها باز هستند با این حال تعدادی از آن ها هم ممنوع الورود هستند.

از بین تعداد بسیار بالای جزیره های هالونگ بی کمتر از نصف آن ها تا حالا نامگذاری شده اند که نامگذاری این جزیره ها بیشتر بر اساس شکل ظاهری ای است که این جزیره ها دارند مثلا جزیره Voi Island به معنای فیل است که دقیقا به خاطر شباهتی است که به فیل دارد.

جالب است بدانید که دریایی که در این خلیج قرار دارد علیرغم اینکه بسیار عمیق به نظر می رسد ولی تنها ۱۰ متر عمق دارد با این حال موجودات آبزی و گیاهانی که در آن زندگی می کنند بیشترین تنوع را دارند و بیشتر از ۱۰۰۰ گونه موجود آبزی در آب های آن زیست می کنند. جدای از موجودات آبزی ای که داخل آب های آن زندگی می کنند، حیواناتی مانند میمون ها، گوزن ها، سنجاب ها، انواع پرندگان، مارمولک ها و حتی چندین نوع بزکوهی در آن زیست می کنند.