مالزی/صباح

16 مارس 2020

جزیره زیبا و دیدنی صباح مالزي

جزیره زیبا و دیدنی صباح مالزي

تاریخچه جزیره صباح ( Sabah Island )

این جزیره بکر در مالزی شرقی و جزوی از جزیره بورنئو محسوب میشود و سابقا برنئوی شمالی نامیده می شده است و صباح دومین ایالت بزرگ بعداز ساراواک می باشد .

از جنوب با ایالت ساراواک ھم مرز است کوتا کینابالو مرکز این ایالت در جزیره بورنئو واقع در شرق شبه جزیره مالزی و در ساحل شمالی غربی بورنئو در کناره دریای چین جنوبی قرار دارد و جالب است شما گردشگران تور مالزی بدانید که این شهر قبلا در بین عموم مردم محلی جسلتون نامیده میشده است .

اما پس از خروج نیروهای انگلیسی از آن و استقلال یافتن کشور مالزی ، به سبب وجود کوه های کینابالو در شرق آن کوتا کینابالو نامگذاری شده است و عموم مردم به طور مخفف کی کی صدا می زنند و این شهر تقریبا نیم میلیون نفری بزرگترین شهر ایالت صباح ( ششمین شهر بزرگ مالزی ) و همینطور اصلی ترین دروازه ورودی به جزیره بورنئو است . 

 

همچنین به علت مهاجرت اقوام مختلفی از کشورهایی چون چین ، هند ، کره ، فیلیپین ، برونئی و ... فرهنگی متنوع و چند مذهبی نیز دارد.

صباح یکی از 13 جزیره ای می باشد که مالزی را تشکیل داده است و جزیره صباح از لحاظ وسعت دومین منطقه بزرگ مالزی پس از سلانگور و جوهر محسوب می شود و مردم صباح به نام صباحان در مالزی و در بین مسافران تور مالزی شناخته می شوند .


در حال حاضر 32 گروه قومی و مذهبی در جزیره صباح زندگی می کنند ، زبان مادری مردم صباح زبان صباحان است اما زبان باهاسا مالزی ( زبان ملی ) ، انگلیسی و ماندرین و و چینی در اقوام مختلف به صورت گسترده ای رواج دارد و به صورت گسترده در سفر با تور مالزی نوروز 98 لمس خواهید کرد .

 

در جزیره صباح مردم با گفتن " datang selamat " به معنای خوش آمدید و " terima kasih " به معنای با تشکر از شما به استقبال گردشگران تور مالزی می آیند و با توجه به دلایل مذهبی خیلی هنگام خوش آمد گویی و آشنایی مایل به تماس فیزیکی نیستند .

این جزیره رویایی ، آمیخته ‌ای از آب ‌های شفاف ، شن‌ های نرم و جنگل های استوایی بی نظیری در تور مالزی است و همچنین صباح روزگاری در تملک سلطان برونئی بوده و مدتی به اجاره یک فرد آمریکایی و سپس یک فرد انگلیسی شد .


به نوشته روزنامه آسیا ، این جزیره ، بعد از جنگ جهانی دوم و اعلام استقلال مالزی به این کشور پیوست و امروزه یکی از پتانسیل‌ های بزرگ و یکی از جاذبه های مهم گردشگری در مالزی است و شما گردشگران در تور مالزی نوروز 97 قطعا از آن را هم ردیف با مالدیو مالزی می دانید .


جزیره صباح با آب ‌های دریای چین جنوبی در غرب و دریاهای سولو و سلبز در شرق محاصره شده است و مرکز آن شهر کوتا کینبالو دارای هتل های فوق العاده و لوکسی همانند شانگری و سوترا واقع شده که بسیار هم در میان مسافران تور مالزی پرطرفدار می باشند . 


جمع الجزایر صباح یکی از عجیب ترین و زیباترین نقاط دنیاست ، این جزیره هر ساله بازدید کنندگان بسیاری در تور مالزی که علاقه مندان به غواصی را به خود جلب می کند و بهترین نقاط غواصی جهان مانند سپیدان ( Spidan ) ، مبول ( Mabul ) و کاپالای ( Kapali ) همگی در این جزیره هستند که در فصل گردشگری اگر با تور مالزی نوروز 97 رفتید برای غواصی حتما به این نقاط بروید ، جزیره صباح در جهان به خاطر گنجینه بزرگ طبیعی و ذخیره گاه حیات وحش صباح ( Tabin ) مشهور است .


شما در سفر با تور مالزی هنگام طلوع آفتاب با دیدن منظره زیبایی از دریا و کشتی های سفید که در ساحل لنگر انداخته اند لذت وصف نشدنی را تجربه خواهید کرد .


در ضمن می توانید با گوش دادن به صدای پرندگان و قدم زدن در سواحل شنی ، زیبا و آفتابی با آب های شفاف لحظه هایی رویایی را در کنار خانواده تان در تور مالزی نوروز 97 داشته باشید که بخشی از جاذبه های زیبای جزیره صباح می باشد . علاوه بر این ها تجربه انواع بازی های هیجان انگیز مانند قایق سواری ، غواصی ، جت اسکی ، بالن سواری در صباح برای شما گردشگران تور مالزی تعبیه شده است .


این جزیره شگفت انگیز همانند گوهری است که جانداران مختلفی از جمله پرندگان گرمسیری خاص ، خرچنگ های زیبا و لاکپشت های با مزه و متفاوت را در خود جای داده است که حتما شما را سر شوق خواهد آورد و با توجه به این که غذاهای مالزی اغلب حلال هستند شما می توانید از غذاهای دریایی و محلی که معمولا تازه هم صید و طبخ می شود را می توانید  استفاده کنید و با طعم و مزه های جدیدی در مالزی آشنا شوید .


پایتخت صباح کوتا کینابالو است که با آب و هوای شبیه مالزی که استوایی می باشد 3.6 میلیون نفر جمعیت را در خودش جای داده است و جزیره صباح دارای رودخانه ها و کوه های زیبا میباشد و دومین رودخانه بزرگ مالزی در صباح قرار گرفته است .


پلیس اختصاصی برای گردشگران


نکته مهمی که در مالزی دیده می شود، وجود پلیس اختصاصی برای گردشگران است. پلیس توریسم از ساعت 8 صبح تا 12 شب در کیوسک های مشخص و سطح شهر تردد دارد. پلیس توریسم به زبان انگلیسی مسلط هستند (البته در مالزی اگر انگلیسی بلد باشید می توانید با اکثر مردم ارتباط برقرار کنید) آنها گردشگران را راهنمایی می کنند و به ایشان نقشه می دهند.