مالزی/کوالالامپور

09 نوامبر 2019

نکاتی درباره مالزی

نکاتی درباره مالزی

مالزی کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیاست. این کشور مسلمان با طبیعت بکر، آب و هوای استوایی، سواحل زیبا و تفریحات ساحلی خود گردشگران زیادی از سراسر جهان دارد. تاکنون درباره مالزی، جاذبه ها و تفریحات آن زیاد گفته ایم اما این کشور که طرفداران زیادی هم در ایران دارد موضوعات شنیدنی زیادی دارد که دانستن آن ها می تواند برای شما جالب باشد. برای آشنایی بیشتر با این کشور استوایی مبین گشترا همراهی کنید.

پایتخت غذای خیابانی آسیا، پنانگ است

اگر می خواهید تجربه ای بینظیر از غذاهای خیابانی داشته باشید بهترین محل پنانگ و پایتخت آن جورج تاون است. در این شهر در حالی که در خیابان های مختلف آن در حال گردش هستید غرفه هایی را می بینید که بر روی آن ها انواع غذاهای خوشمزه ای مثل نودل و سمبوسه به فروش می رسد.

مالزی از متنوع ترین کشورهای آسیا است

مالزی حدود ۳۱ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد، ۵۰% مالایی ، ۲۳% چینی  و ۷% هندی هستند، ۱۲ درصد دیگر هم گروه های دیگری مانند مردم جزیره بورنئو هستند که در همسایگی مالزی قرار دارد. اکثر مردم این کشور مسلمانند و ادیان دیگری مثل مسیحیت هم از اقلیت های دینی این کشور می باشد. تنوع قومی و نژادی باعث شده که این کشور غذاها، زبان ها و فرهنگ های مختلفی داشته باشد.

مالزی برای تنوع قومی کارهای سازنده زیادی کرده است

مالزی همیشه اختلافات قومی زیادی داشته که تاثیرات زیادی را بر سیاست های آن گذاشته است. اعتراضات سال ۱۹۶۹  باعث شد این کشور در سیاست های اقتصادی خود تجدید نظر کند و دولت، اختلافات طبقاتی بین مالایی ها و ثروتمندان چینی را از بین برد. امروز دیگر ورود به دانشگاه های این کشور شرایط گذشته را ندارد و آسان تر شده است.

مالزی زیستگاه بزرگ ترین گل جهان است

گل رافلسیا معروف ترین گلی است که در این کشور رشد می کند، این گل آنقدر بزرگ است که لقب بزرگ ترین گل جهان را دارد. بوی بدی که این گل دارد باعث شده که به آن گل جسد هم بگویند. این بوی بد، حشرات را به طرف این گل می کشاند و باعث گرده افشانی گل می شود


 

در مالزی زمان انتخابات بعدی مشخص نیست

در این کشور برعکس کشورهای دیگر، زمان انتخابات بعدی مشخص نیست و هیچ کس تاریخ آن را نمی داند. طبق قانون اساسی باید در طول ۵ سال حداقل یکبار انتخابات برگزار شود.

میوه خارگیل در مالزی به عمل می آید اما خیلی ها آن را دوست ندارند

خارگیل میوه ای عجیب با بوی تند است که باعث شده بردن آن به داخل برخی هتل ها و وسایل حمل و نقل عمومی ممنوع باشد. برای اینکه تصوری نسبت به بوی این میوه پیدا کنید، برخی بوی آن را ترکیبی از بوهای سقز، پیاز و  جوراب دانسته اند! طعم آن هم ترکیبی از خوراکی های آناناس، پیاز، کارامل، کره، بادم و پنیر است، این ترکیب مزه ها به خارگیل طعمی عجیب داده به طوری که واکنش گردشگرانی که برای اولین بار مزه آن را امتحان می کنند بسیار دیدنی است!

 

مالزی بهترین بازیکن بدمینتون جهان را دارد

«لی چونگ وی» بدمینتون کاری از کشور مالزی، در ۱۰ سال گذشته بهترین بازیکن جهان بوده است. بدمینتون ورزش اول این کشور است و ۸ مدال المپیک آورده است.