ترکیه/دیدیم

13 اوت 2019

معبد آپولو دیدیم

معبد آپولو دیدیم

تور دیدیم , تور لحظه آخری دیدیم , تور ارزان قیمت دیدیم , قیمت تور دیدیم , بلیط ارزان قیمت دیدیم , بلیط ارزان دیدیم , بلیط لحظه آخری دیدیم , جاذبه های گردشگری دیدیم , جاذبه های توریستی دیدیم , جاذبه های گردشگری و توریستی دیدیم , مکان های دیدنی دیدیم , مکان های تفریحی دیدیم , جاهای دیدنی دیدیم , دیدنی های دیدیم

معبد آپولو در شهر دیدیم به افتخار آپولو به دست برانچوس و در شهر وی , شهر میلتوس ساخته شد . آپولو در آن زمان خدای نور نامیده می شد که دلیل آن , نمایان شدن نوری در آسمان هنگام تولد او بوده است .

آپولو به غیب گویی و پیش گویی نیز شهره بود و راز م رمز پیشگویی را به برانچوس یاد داد و او برای تشکر و قدردانی و افتخار , معبد را برای آپولو ساخت .

این داستانی است که سالها مردم دیدیم آن را بازگو می کنند . گردشگران و مسافران زیادی توسط تورهای دیدیم به این شهر سفر می کنند و حتی مردمان ترکی نیز برای تعطیلات , این مقصد را انتخاب می کنند و به این دلیل معبد آپولو بازدید کنندگان زیادی دارد و یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری دیدیم محسوب می شود .

این معبد در دوران تمدن ایونیان , مراسم شبانه ای داشته است که ایونیان علاقمند به دانستن آینده خود , در جاده مقدس که انتهایش به محراب می رسید , مشعل به دست راه می رفتند و آوازهای مذهبی مخصوص می خواندند .

کاهنان در صحن مقدس با آب مقدس وضو می گرفتند و از همان آب می نوشیدند و به حالت خلسه فرو می رفتند و حرف هایی پر رمز و راز بیان می کردند که ادعا می نمودند , این صحبت های آپولو به جمع است . ساخت معبد هیچ گاه پایان نیافت , هم به دلیل بزرگی و عظمتی که باید می داشت و هم به دلیل تخریبات جنگی .

تا سال 390 بعد از میلاد مسیح به علت ممنوعیت در پیشگویی به حال خود رها شده بود و کسی اجازه رفتن به آنجا را نداشت , ولی در قرن 18 دو جهانگرد خرابه های معبد را یافتند .

کارهای باستان شناسان آلمانی از سال 1962 شروع شده و همچنان ادامه دارد . به تازگی در پله های صحن مقدس رنگ های آبی و قرمزی دیده شده که علت آن در دست بررسی است و گردشگران اجازه رفتن به آنجا را ندارند تا بررسی کارشناسان پایان یابد .

آنها قصد ترمیم و بازسازی معبد را داشتند که در فاز اول این پروژه شکست خورد و مجبور به تغییر نقشه شدند و تصمیم به ساخت مجدد گرفتند .