مالزی/صباح

16 مارس 2020

مسیرهای فراتا کوه کینابالو

مسیرهای فراتا کوه کینابالو

مسیرهای فراتا کوه کینابالو,تور مالزی,فراتاکوه,کیانابالو,راهنمای گردشگری صباح,تور کوالالامپور صباح,جاذبه های دیدنی صباح,شهر صباح مالزی

مسیر فراتا (یا جاده آهنی به زبان ایتالیایی)، یک مسیر در کوه است که از یک سری پله، ریل و کابل در صخره تشکیل شده است. بیش از 300 مسیر فراتا در سراسر جهان وجود دارد و بلندترین آنها اکنون در کوه کینابالو در مالزی واقع شده است، جاییکه بلندترین نقطه از 3,400 متر تا 3,800 متر است. این اولین بار است که کوه نوردی در مسیر های فراتا در آسیا به عنوان ورزش معرفی شده است.

مسیر فراتا ورزشی است که هر فردی می تواند انجام دهد؛ این مسیر برای افرادی طراحی شده است که تجربه کوه نوردی بر روی صخره هایی که کوه نوردان و صخره نوردان آنها فتح کرده اند، ندارند. کوه نوردی در مسیر فراتا شرایطی دارد از قبیل داشتن آمادگی جسمانی در حد متوسط، توانایی طی کردن مسافتی تا 3,200 متر در 6 ساعت، حداقل سن 10 سال، حداقل قد 1.3 متر؛ و به خصوص، نترسیدن از ارتفاع ( یا تمایل به غلبه بر ترس از ارتفاع).

این یک ماجراجویی چالش برانگیز است، و افرادی که علاقه مند هستند مسیر فراتا در کوه کینابالو را تجربه کنند باید بدانند که افراد مبتدی اولین کوه نوردی خود را در امتداد دیواره های گرانیتی کوه کینابالو (مسیری حدود 2 تا 3 ساعت) تجربه خواهند کرد.

کوه نوردی مسیر مخصوص به افراد متوسط، 4 تا 5 ساعت طول می کشد و جایزه کوهنوردان در پایان مسیر لذت بردن از مناظر و ارتفاعات خیره کننده است.