مالزی/صباح

16 مارس 2020

جزیره سیپادان صباح

جزیره سیپادان صباح

جزیره سیپادان , تور مالزی صباح , تور کوالالامپور صباح, sipidan malaysia, راهنمای گردشگری صباح , اطلاعات گردشگری صباح , Sipidan Island sabah

مرحوم ژاک‌ایو کوستو، یک اقیانوس شناس که شهرت جهانی دارد، زمانی جزیره سیپادان را به یک هنر بکر توصیف کرده است؛ در همین حال، غواصان در سراسر دنیا این جزیره را جزء یکی از پنج مناطق برتر دنیا در زمینه غواصی به شمار می آورند.

این یگانه جزیره اقیانوسی در مالزی در ارتفاع 700 متری از سطح دریا و در مساحتی برابر با تنها 12 هکتار قرار دارد؛ این جزیره بسیار کوچک است. تنها 25 دقیقه پیاده روی کافی است تا دور این جزیره را طی کنید، اما تماشای جانداران دریایی متنوع آن در سیاهی دریای آزاد شگفت آور است. آب های زلال این منطقه را احاطه کرده است و این گوهر تاج گنجینه ای از شگفت انگیزترین گونه های جانداران به شمار می رود.

دولت استعماری شمال بورنئو در سال 1933 و بار دیگر دولت مالزی در سال 1963 این مکان را در فهرست پناهگاه های پرندگان قرار دادند؛ بدلیل وجود گیاهان انبوه در جزیره سیپادان، انواع مختلفی از پرندگان گرمسیری از جمله عقاب دریایی، شاه ماهی، شهد خوار، سار، کبوتر جنگلی، در این جزیره زندگی می کنند. سخت پوستان گرمسیری از جمله خرچنگ نارگیل زیبا در این سواحل پرسه می زنند و در میان بوته ها حرکت می کنند. وقتی در اطراف این جزیره مرجانی کوچک غواصی می کنید، به طور حتم با لاک پشت ها، دسته هایی از جک، طوطی ماهیان و کوترماهیان رو به رو خواهید شد.