ترکیه/استانبول

09 نوامبر 2019

میدان تکسیم استانبول

Taksim Square Istanbul

میدان تکسیم استانبول

تور ترکیه,تور استانبول,میدان تکسیم, تور ارزان استانبول,قیمت تور استانبول ,استانبول لحظه آخری,تور ترکیه استانبول,بلیط هواپیما استانبول

تمام شهرهای دنیا به یک مرکز اصلی نیازمند هستند تا تجمع جمعیت در آن شهر مشخص باشد. در استانبول می توان با وجود بناهای تاریخی بیشمار و جاذبه های توریستی به میدان تکسیم اشاره کرد.  میدان تکسیم آن چنان بزرگ نیست و یک فضای باز در میان معجونی از سر و صدای ترافیک چند خیابان است که در آن اتوبوس‌های مختلف دائما در حال توقف هستند و این اتوبوس‌ها حتی در یک خط ثابت نمی ‌ایستند و به نظر می‌رسد که تمامی راه ‌های استانبول به میدان تکسیم منتهی می‌شوند. در ادامه مبین گشت را دنبال کنید تا بیشتر با این میدان آشنا شوید.

میدان تکسیم شهر استانبول جایی است که اشخاص بزرگ برای نشان دادن احترام خود با تاج گل به سراغ آن می‌آیند و گردهمایی عمومی شهر نیز در این محل انجام می‌شوند. ، این میدان جنبه سمبلیک ویژه‌ای در استانبول دارد و  نمادی از جمهوری مدرن و سکولار ترکیه است که به ‌واسطه مصطفی کمال یا همان آتاتورک شکل گرفت و به عنوان یکی از مکان های گردشگری استانبول نیز حساب می شود. در میان تمامی موارد پرتلاطم یادشده درباره این میدان، یادواره استقلال در وسط میدان با غرور خاصی سر برافراشته است. یادواره استقلال، طرحی دوطرفه است. یک طرف آن مصطفی کمال را در لباس سربازی و در حال رهبری نیروهای ترکیه نشان می‌دهد و در سوی دیگر نیز مصطفی کمال پیروز یا همان آتاتورک را در قامت رهبر جمهوری نوی ترکیه به نمایش می‌گذارد. سربازهای موجود در هر دو سوی این یادواره، پرچم ترکیه را در دست دارند و نمادی از ارتش ترکیه به ‌حساب می‌آیند. در برخی از موارد این گردهمایی‌ها شامل جشن‌های عمومی است ولی در سایر مواقع، مردم برای رساندن صدای خود به گوش دولت در این میدان جمع می‌شوند.

میدان تکسیم، خانه پوسترهای تبلیغاتی که در زیر نور لامپ‌های نئون می‌درخشند، گل‌ فروشان، هتل‌های شیشه‌ ای فوق مدرن با برج‌های ساعت، کافی ‌شاپ‌ها و چایخانه هایی در ساختمان‌های نئو کلاسیک، دفاتری کاری با ظاهری غرورآمیز، مرکز فرهنگی آتاتورک و دکه ‌های غذا فروشی از افراد گرسنه حاضر در میدان با همبرگر پذیرایی می‌کنند. پیشنهاد می شود هنگامی که به تور استانبول سفر می کنید از این میدان دیدن نمایید.