مالزی/کوالالامپور

13 دسامبر 2018

ماها ویهارای بودایی

ماها ویهارای بودایی، بریک فیلدز


ماها ویهارا بریک فیلدز بودایی، یک محل بودایی تاسیس شده توسط انجمن سین هالز با توجه به نواحی احاطه شدهتوسط کوالالامپور است تا مکانی برای ستایش و پرستش آئین بودایی سریلانکاتراوادا تهیه کند. و همچنین بور عادی و عرفا به عنوان معبد و پرستشگاه بودایی بریک فیلدز شناخته شده است. رشد و نمو ماها ویهارای بودایی در 50سال گذشته به راهنمایی و تلاش  "کی سری دهاماناندا" ، کسی که برای فراهم آوردن انجمن بودایی های مالزیایی برای عمل به باورهایشان در یک محیط با صلاحیت و شایسته بصیر است، نسبت داده شده است.

در 31ام آگوست 2006 کی سری دماهاناندا (برادرزاده ی کی سری دماهاناندا) به عنوان راهب پیشروی ماها ویهارا در بریک فیلدز منصوب شد. او   کی سری دماهاناندا، که در 31ام آگوست 2006، در سن 87سالگی مرده بود را جایگزین کرد. در دوازدهم مارس 2007 کی سری دماهاناندا رسما به عنوان راهب سانگا نایاکا انتصاب شد. ( راهب کشیش اعظم مالزی )

انجمن ساسانا ابهی وردهی واردهانا پاسخگوی اداره ی امور معبد و همه ی فعالیت های انجام شده درمحل می باشد. فعالیت های مذهبی مشترکا سازمان دهی شده توسط انجمن ساسانا ابهی وردهی واردهانا و انجمن مبلغین بودایی مالزیایی که ارکان خود را دارند هم وجود دارد.

سرویس های پیشنهادی

خدمات کامل و جدید در روز های ماه

مدرسه ی دهاما ی یکشنبه موسسه بودایی

مدرسه ی دهامای یکشنبه موسسه بودایی در سال 1929 توسط ساسانا ابعی وردهی واردهانا تشکیل شد تا علم و دانش بودایی را میان مردم عادی با فعالیت راهبان به عنوان معلم در معبد منتشر کند. چیزی که به عنوان یک گروه کوچک متشکل از 12نفر دانش آموز در زیر درختی در معبد بودا تشکیل شد، امروزه به یک مدرسه ی فوق مدرن با گروهی از معلمان داوطلب که پاسخگوی فوق برنامه های تحصیلی می باشند، تبدیل شده است. برای تطبیق افزایش تعداد، کلاس ها در سال 1989  تخریب شد تا یک ساختمان سه طبقه ی چند منظوره ( ملقب به ویزما دهارما کاکرا) که امروزه دارای 20کلاس با گنجایش حدود 1300شاگرد که شامل کتابخانه و مرکز کاردانی میشود را بسازند.

کتابخانه ی دهاما

کتابفروشی

دوره ی مکاتبه

ثبت نام ازدواج

اجاره ی مقدمات

سرویس های ارائه توسط راهبان

تادیکاسودهارما (مهدکودک)

دیدنی‌های کوالالامپور مالزی

برج‌های دوقلوی پتروناس

مناره کوالالامپور

ایستگاه قطار کوالالامپور

پارک کی ال سی سی


اسکوئر تایمز برجایا

ساختمان سلطان عبدالصمد

روستای فرانسوی

معبد تیان هو


مسجد نگارا

باتوکیو

موزه هنرهای اسلامی مالزی