ایتالیا /رم

09 نوامبر 2019

پله های اسپانیایی رم ایتالیا

پله های اسپانیایی رم ایتالیا

پله های اسپانیایی رم ایتالیا, پله های اسپانیایی,پله های اسپانیایی رم,پله های اسپانیایی ایتالیا,تور ایتالیا,تور رم,جاذبه های دیدنی ایتالیا,مکان های دیدنی ایتالیا

یکی از طولانی ترین و پهن ترین پله های اروپا، پله های اسپانیایی شهر رم می باشد که 138 عدد است و بین سال های 1723 تا1725 و بمنظور نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه واتیکان ساخته شد. در ادامه با مبین گشت همراه باشید تا شما را بیشتر با این جاذبه ی گردشگری آشنا کنیم.


فواره بارکاچیا در پائین و کلیسای ترینیتا دی مونتی در بالای این پله ها قرار دارند. این فواره شکل یک قایق شکسته را دارد و گفته می شود بر طبق یک افسانه مردمی ساخته شده. هنگام بالا رفتن از پله ها خانه ی جان کیتس، شاعر انگلیسی را می بینید که در سال 1821 درگذشت و امروزه خانه ی او به یک موزه برای بازدید عموم تبدیل شده است.

در سمت دیگر این پله ها، چایخانه ی بابینگتون قرار دارد که سالهاست به سرو چای انگلیسی مشغول است. در فصل بهار این پله ها با گلدان های گل آزالیا مزین می شوند و همچنین هر نوع گلی را که بخواهید می توانید در مکان این پله ها خریداری کنید.

شهرداری رم غذا خوردن بر روی پله ها را ممنوع کرده، بنابراین می توانید از نشستن بر روی پله ها و تماشای رفت و آمد مردم به رستوران ها و فروشگاه ها لذت ببرید.
این پله های سبک باروک که در بخش شرقی مرکز شهر قدیمی رم قرار گرفته به این دلیل با این نام شناخته می شود که در آن زمان سفارت فرانسه در میدان پائین پله ها قرار داشت، بنابراین نام این میدان به پلازا دی اسپاگنا یا میدان اسپانیا تغییر یافت که این نام بعدها بر این پلکان هم باقی ماند.

این پله ها از زمان ساخت تاکنون چندین بار مرمت شده اند که آخرین آن مربوط به سال 1995 است.

در سال 2007 یک راننده سعی کرد که با تویوتای خود از پله ها پائین بیاید که البته در جریان این اتفاق هیچکس آسیب ندید اما بخشی هایی از این پله های 200 ساله، خرد و سائیده شد. در سال 1953 و با ساخت فیلم تعطیلات در رم با بازی آدری هاپبورن و گریگوری پک این اثر تاریخی بین مخاطبان آمریکایی به معروفیت رسید.