مالزی/پنانگ

13 اوت 2019

جزیره پنانگ تور مالزی

جزیره پنانگ تور مالزی

جزیره پنانگ تور مالزی,جزیره پنانگ,تور مالزی,تور پنانگ,تور پنانگ مالزی,تور کوالالامپور پنانگ لنکاوی,مالزی,لنکاوی,کوالالامپور,پنانگ

جزیره پنانگ  نام جزیره ای واقع در شمال شرقی ساحل شبه جزیره مالزی است.

ایالت پنانگ علاوه بر جزیره پنانگ نواری از سواحل شبه جزیره تایلند (با نام "سیرنگ پریا") را نیز شامل می شود. جزیره پنانگ در کنار مالاکا و سنگاپور از اولین مکان های واقع در شرق آسیا بودند که انگلیسی ها به آن مهاجرت نمودند. مبین گشت قصد دارد شما را با این جزیره ی زیبا آشنا کند.

نام پنانگ از واژه مالایی "پینانگ" که نام درخت یک نوع میوه محلی است برگرفته شده است. در زمان های دور، مالایی ها نام "جزیره نخست" را بر پنانگ نهادند. این جزیره که با نام مروارید شرق نیز شناخته می شود، بیشترین تراکم جمعیت را در بین ایالات مالزی دارا است و اکثر جمعیت آن را اقوام چینی تشکیل می دهند. پنانگ سومین ایالت توسعه یافته اقتصادی پس از ایالات "سلانگور" و "جوهور" است. در سال ۲۰۰۸ میلادی، "جورج تاون" و "مالاکا" از جانب سازمان جهانی یونسکو به عنوان میراث فرهنگی معرفی شدند. غذ‌ا‌های جزیره پنانگ به‌تنهایی می‌توانند دلیل کافی برای جذب گردشگران باشند، اما علاوه بر آن کارهای زیادی هستند که  گردشگران می‌توانند در این جزیره انجام دهند. پنانگ به داشتن بهترین غذاهای خیابانی آسیا معروف است. معروفترین غذای سنتی پنانگ که غذای مورد علاقه آخرین امپراطور چینی بوده «چارکوای تو» نام دارد که مخلوطی است از نودل (رشته )،برنج ،ماهی سرخ شده ،لوبیا ، ادویه وهر چیز دیگری که فکرش را هم نمی کنید. اگر روزی به پنانگ رفتید حتما این غذا را امتحان کنید.

سفر کردن به این جزیره از تمام نقاط مالزی آسان است و در داخل جزیره نیز انواع وسایل حمل‌ونقل عمومی موجود است. شاید بیشتر از یک هفته نیاز باشد تا بتوان در سراسر این جزیره سرک کشید و همه‌جای آن را دید که با انتخاب تور مالزی می توانید این تجربه ی جذاب را داشته باشید. بیشتر اوقات هوای مالزی گرم و مرطوب است و این رطوبت زیاد باعث می‌شود تا در اثر پیاده‌روی، لباستان به بدنتان بچسبد و گاها احساس ناخوشایندی به شما دست می‌دهد که با شنا کردن در آب های زلال این جزیره می توانید به بدن خود استراحتی بدهید.  درحالی‌که سواحل پنانگ به خوبی و زیبایی دیگر سواحل جزایر مالزی نیست و امکانات تفریحی زیادی ندارد اما می‌توان در این جزیره نیز ساحل‌هایی با شن و ماسه‌ی بسیار تمیز پیدا کرد. پارک ملی، مزرعه پروانه ها و موزه ی جنگ از دیدنی های این جزیره ی زیبا هستند که در سفر به پنانگ باید از آنها دیدن کنید. بهترین ساحل پنانگ ساحل میمون است که در پارک ملی پنانگ و با فاصله ای 45 دقیقه ای از جورج تاون قرار گرفته. پس از آنکه در سال ۱۹۶۹ پنانگ بندر آزاد خود را از دست داد، نرخ تجارت دریایی به شدت در این ایالت کاهش پیدا کرد، امروزه عمده درآمد پنانگ از صنعت گردشگری و تولید قطعات الکترونیکی است. شرکت های بزرگ بین المللی در منطقه آزاد تجاری پنانگ کارخانه جات تولیدی دارند.