تایلند/ساموئی

16 مارس 2020

آشنایی با جزیره سامویی

تایلند از آن کشورهاست که انگار عصاره ای از طبیعت دنیا را در خودش جای داده است؛ سواحل شنی و سفید، آب های نیلگون دریا و اقیانوس، جنگل های انبوه و همیشه سبز، همگی در کنار هم شبیه یک رویای دست نیافتنی هستند که در گوشه ای از قاره پهناور آسیا تعبیر شده اند. البته این تمام جذابیت های تایلند نیست و فرهنگ به خصوص مردمان این سرزمین و غذاهای خوشمزه و متنوع شان از دیگر دلایلی است که گردشگران بسیاری را برای سفر به تایلند وسوسه می کند. با این همه بسیاری نیز وقتی به سفر به این کشور زیبا فکر می کنند، موانع بسیاری را پیش روی خود می بینند و از هر چیزی مانند پول و راه طولانی و ویزا دلیلی محکم برای سفر نکردن می سازند. 


مبین گشت به عنوان راهنمای جامع سفر وظیفه خود می داند تا دوستانه مسیر آسان سفر کردن را به شما نشان دهد و به شما بگوید که سفر کردن بیش از آن که فکر می کنید ساده است. مجموعه مقاله های «هزینه سفر» یکی از این کارهاست که در بسته بندی منظم و دقیقی، مجموعه اطلاعات مفید و به دردبخوری را از صفر تا صد سفر کردن در اختیار شما قرار می دهد و هر بار، به سراغ یکی از کشورهای دنیا و شهرهای محبوب گردشگران می رود. این بار تنها کافیست چند دقیقه را به این مقاله اختصاص دهید تا به سرعت از راه ها و هزینه های سفر به سامویی، یکی از محبوب ترین مقاصد تایلندی آگاه شوید. 

سامویی، دومین جزیره وسیع کشور تایلند است که در کناره خلیج تایلند قرار دارد و به سبب سواحل فوق العاده زیبا و بکر، درختان نخل و نارگیل، صخره های مرجانی، جنگل های انبوه و کوهستانی و اقامتگاه های لوکس و ساحلی اش شهرت دارد. این جزیره که به صورت خودگردان اداره می شود، یکی از محبوب ترین مقاصد در کشور تایلند است و از نظر کاربران وبسایت معروف تریپ ادوایزر در جایگاه دوم شهرهای پربازدید این کشور قرار دارد.

در ادامه با دانستنی های مفید جزیره سامویی و کشور تایلند آشنا می شویم:

۱- زبان رسمی و ملی کشور تایلند، تایلندی است ولی در اغلب مکان های گردشگرپذیر، آدم های بسیاری را خواهید دید که به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

۲- ساعت رسمی کشور تایلند دو ساعت و نیم از ایران جلوتر است.

۳- پیش شماره و شماره های ضروری: 

پیش شماره تایلند: ۶۶+

پیش شماره سامویی: ۷۷

شماره پلیس: ۱۹۱

شماره آتش‌نشانی: ۱۹۹

شماره پلیس گردشگری: ۱۱۵۵

مرکز خدمات گردشگری: ۱۶۷۲

۴- پایانه هوایی: فرودگاه بین‌المللی سامویی | Samui International Airport در ۲ کیلومتری مرکز جزیره سامویی

۵- دین رسمی کشور تایلند یکی از شاخه های بودایی به نام ترواده بوده و دین ۹۴ درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهد. دومین دین پرطرفدار در این کشور اسلام است و مسلمانان تایلندی جمعیتی ۴ درصدی را به خود اختصاص می دهند. خوب است بدانید تایلندی ها حساسیت های مذهبی بسیاری دارند که دانستن شان در طی سفر به تایلند ضروری است.