هندوستان/دهلی

16 مارس 2020

درباره هند

حقایقی درباره ی هندی ها

کشور هند، یکی از پرجمعیت ترین کشورهای آسیایی است که در بین سواحل طلایی اقیانوس هند و قله های پوشیده شده از برف رشته کوه های هیمالیا قرار گرفته است. هند کشوی است که به ۷۲ ملت معروف است و دلیل آن هم وجود اقوام و اهذاب گوناگونی است که در این هند کنار هم در حال زندگی هستند. علاوه بر جاذبه هایی بی نظیری که در این کشور پهناور وجود دارد آداب و اقاید مختلفی هم وجود دارد که باید قبل از سفربه هند از آنها مطلع باشید. در این مطلب مبین گشت می خواهند به برخی حقایقی درباره ی هندی ها اشاره کنیم که هنگام سفر به این کشور از آنها مطلع باشید. با ما در سفر به عقاید و باورهای هندی ها همراه باشید.

 

۱-هند دومین جمعیت بزرگ در دنیاست .بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱ هم اکنون با بیش از ۲۰۰/۱ میلیارد جمعیت همراه با رشد باور نکردنی سریع می باشد. این کشور جزء ۳۱  کشور پر جمعیت با ۹۹۱ نفر در هر مایل مربع می باشد. برخی از منابع می گویند این کشور قدیمی ترین تمدن پویا در جهان را دارد.

۲-بیش از ۱۷ زبان در کشور هند وجود دارد. سانسکویت شناخته شده ترین گویش در هند و زبان مادری اروپایی هاست.

۳- مذهب غالب هندوئیسم است و بیش از ۷۸ درصد از مردم این کشور به این دین اعتقاد دارند.  بعد هندوئیسم مسیحیت بیشتر طرفدار در این کشور را دارا است.

 

۴- سیستم ریلی کشور هند بسیار گسترده است، از همین رو یکی از بهترین راهها برای گشتن در شهرهای هندی استفاده از سیستم ریلی در این کشور است.  سیستم ریلی این کشور برای اولین بار در سال ۱۸۵۳ توسط انگلیسی ساخته شد. خطوط ریلی هند ۵/۱ میلیون نفر را به کار گرفته و یکی از بزرگترین کارفرمایان در دنیاست و ۱۸ میلیون نفر در روز توسط این خطوط سفر می کنند.

۵- تولیدات خالص داخلی بر اساس سازمان جهانی پول در هند ۳/۲ تریلیون دلار است و هفتمین کشور دنیا در این زمینه به شمار می رود.

۶- صدها میلیون نفر از هندی ها با زیر ۲ دلار در روز زندگی می کنند و ۲۷ در صد از جمعیت هند زیر خط فقر زندگی می کنند، اما این موضوع دقیقا در کشوری وجود دارد که چهارمین رتبه در بین ۹۰ کشور بیلیونر در دنیا را داراست.

 

۷- کریکت تاکنون از محبوب ترین ورزش ها در هند شناخته شده است، برای کسانی که این ورزش را بلد نیستند چیزی شبیه به بیس بال است و تقریبا تمام رده های سنی در هند این بازی را انجام می دهند.

۸- جمله مهمان حبیب خداست در هند بسیار رواج دارد و از همین رو برای هندی ها مهمان داشتن یک افتخار محسوب می شود. این افتخار اگر مهمان خارجی باشد دو برابر می شود.

۹- رفتار هندی ها با مسافرانی که به این کشور سفر می کنند بسیار صمیمانه و دوستانه است. با اینکه افرادی که دراین کشور زندگی می کنند پول چندانی ندارند اما رویی گشاده با مهمانان خود برخورد می کنند.

۱۰- مذهب و معنویت در این کشور رواج بسیاری دارد، اغلب هندی ها افراد مذهبی و معتقدی هستند.

۱۱- هندی ها برای سرگرم کردن خود و دیگران تلاش های بسیاری می کنند، از این رو در این کشور وسایل سرگرم کننده و همینطور وسایل بازی کوچک ولی بامزه ای وجود دارد که می توانید ساعت های درگیر آن باشید و حوصله یتان سر نرود.

۱۲- هندی های عاشف رنگ هستند، از همین رو این موضوع در لباس ها و خانه های آنان کاملا قابل مشاهده است.

۱۳- مردم هند، اغلب صلح جو هستند و هیچ حرکت تهاجمی از آنها نخواهید دید. این موضوع حتی در روابطشان با دیگر کشور ها هم کاملا قابل مشاهده است. تقریبا از ۱۰۰۰ گذشته تا کنون هیچ هجومی از این کشور به دیگر کشورها رخ نداده است.

۱۴- تنوع غذایی در این کشور بیداد می کند. شما می توانید در طول سفرتان به این کشور هر روز در هر وعده ی غذاییتان غذاهای متنوعی را میل کنید. یکی از رایج ترین طعم ها در این کشور تند است بنابراین حواستان باشد که اگر بیماری قلبی دارید؛ قبل از سفارش از محتویات غذا مطلع شوید.

۱۵- هرج و مرج در این کشور یکی از دغدغه هایی است که مسافران هنگام سفر با آن مواجه هستند. این موضوع در زمان رانندگی بسیار قابل توجه است.

۱۶- یکی از موارد مهمی که در این کشور رعایت می شود، عدم تجاوز به حریم شخصی دیگران است. به طور مثال اگر شما در دوربینتان عکس یا فیلمی را نگاه کنید هیچ کس به خودش اجازه نمی دهد که دوربین شمار را نگاه کند.

۱۷- با توجه به این موضوع که اکثر هندی ها در فقط به سر می برند، تا توریستی را مشاهده کنند سعی در گرفتن پولی از آنها می نمایند. اما حواستان را جمع کنید زیرا این کار یک عمل ناشایت در هند به شمار می رود.

۱۸- هندی ها عادت دارند که به افراد خیره شوند، اگر به شما خیره شدند عصبانی نشوید زیرا این یک عادت رایج بین آنها است.

۱۹- در سفر به هند صبور و آرام باشید.

۲۰- سعی کنید با محلی های ها دوست شوید.

۲۱- وقتی در مراسم هندی ها می خواهید شرکت کنید، لباس هندی بپوشید.

۲۲- وقتی به منزل افراد می روید کفش هایتان را در بیاورید.

۲۳- حتما قبل از خوردن هر چیزی دستهایتان را بشویید.

۲۴- وقتی در جمع هندی ها حضور دارید با دست راست غذا بخورید.

۲۵- بد قولی در هند امری شایع است، بنابراین وقتی می گویند یک دقیقه به معنای ۵ الی ۱۰ دقیقه است.

۲۶- در اماکن عمومی الکل مصرف نکنید

۲۷- در مغازه ها و معابد گل نبویید

۲۸- به پای کسی اشاره نکنید