تایلند/بانکوک

25 فوريه 2020

مزرعه تمساح‌ها

در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر بانکوک ، بزرگترین مرکز پرورش و نگهداری کروکدیل ها در جهان قرار دارد که بیش از ۳۰ هزار تمساح را در خود جای داده است. مزرعه تمساح ها بانکوک، بزرگترین مزرعه کروکودیل در دنیاست که مسافران تور تایلند را به خود جذب می کند.

انگیزه اصلی از احداث پارک کروکودیل بانکوک پرورش و حفظ این جانور و ایجاد جاذبه های گردشگری بانکوک، صادرات کروکودیل (بخصوص پوست آن)، جلوگیری از انقراض گونه های کمیاب این جانور می باشد. بخشی از پارک کروکودیل بانکوک به آموزش، حفاظت،تحقیق و پژوهش در مورد خزندگان و دوزیستان اختصاص یافته است.

بزرگترین کروکودیل در اینجا که یکی از بهترین دیدنی های بانکوک می باشد، ۶ متر طول و ۱۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد. به نام یای و از نژاد استرالیایی..در نمایش روزانه این مزرعه، ۲ نفر از تیمار کنندگان کروکودیل ها به مدت نیم ساعت بین آنها می روند و با بازی و نوعی جنگ ساختگی، مردم را سرگرم می کنند. برنامه های دیگری از قبیل شعبده بازی و نمایش فیلها نیز در اینجا برگزار می شود.

در نمایش فیل ها تاریخچه استفاده انسان از فیل ها را به نمایش می گذارند. در این برنامه می توان دید که چگونه انسان، فیلها را شکار و رام می کند و چگونه از آنها برای بارکشی، شخم زدن و حتی جنگ با دشمنان استفاده کرده است. در مسابقه فوتبال فیل ها، روی لباس این فیل ها نام فوتبالیست های سرشناس دنیا نظیر پله، دیوید بکهام، رونالدو، زیدان نوشته شده است و فیل ها با پنالتی زدن، مهارت خود را به نمایش می گذارند.

حیوانات دیگری از جمله فیل، میمون، شیر و مار نیز در این مزرعه وجود دارند . موزه دایناسورها هم که شامل گونه های متنوع دایناسورها و اسکلت های آنها است در این مکان واقع شده است. اکنون در این محل محصولاتی ساخته شده از چرم یا پوست تمساح از قبیل کیف و کفش عرضه می شود.