ویتنام/هانوي

16 مارس 2020

ساپا Sa Pa

ساپا Sa Pa یک شهر مرزی می باشد و مرکز منطقه ساپا در استان لئو سای در شمال کشور ویتنام است که ارتفاع آن ۱۶۰۰ متر است. این منطقه در طول فصول مختلف نوسان دمای هوا در آن زیاد است. آب و هوای ساپا در اواسط تابستان سرد و خشک است و در زمستان سرد و یخ زده است.

ساپا (Sa Pa) خانه‌ی اقوام مختلفی بوده که در طول سال‌های اخیر به طرز شگفت‌انگیزی رشد کرده است. در حالی که برخی افراد به سبب انفجار جمعیت ناشی از صنعت گردشگری، از رفتن به این شهر کوهستانی که قبلا شهری ساکت بود، خودداری می‌کنند، ساپا همچنان دلایل خوبی برای بازدید دارد.

در این منطقه تنوع قومی زیاد است و بسیاری از اقوام از جمله پنج گروه اصلی از اقوام شامل همونگ، یو، زای، تی و خوفو وجود دارد که در ساپا از قدیم زندگی می کردند. این اقوام به صورت پراکنده در سراسر دره های ساپا وجود دارند و به تجارت و یا فروش محصولات خود که از طریق کشاورزی تولید می کنند مشغول هستند. این محصولات شامل برنج، ذرت، میوه ها و صنایع دستی است.

توصیه‌ی ما رفتن به دهکده‌های اطراف این شهر است. به‌علاوه اگر هوا خوب بود، حتماً از کوه فانسیپان (Fansipan)، بلندترین کوه منطقه‌ی هندوچین بالا بروید.