سنگاپور/سنگاپور

16 مارس 2020

فرودگاه چانگی سنگاپور

مسافران زیادی زمانی که به فرودگاه می روند ناخواسته به دلیل تاخیراتی که در پرواز ها بوجود می آید دچار سردرگمی و اتلاف وقت می شوند، فرودگاه چانگی سنگاپور برخلاف این موضوع از آن دسته از فرودگاه هایی است که مسافران از تاخیر پروازشان خوشحال هم می شوند و آرزوی می کنند که پروازشان با تاخیر باشد.

همراه آژانس مبین گشت باشید تا علت این موضوع را بررسی کنیم.


فرودگاه چانگی در سنگاپور به دلیل وجود امکاناتی رفاهی و عالی که دارد مانند سالن های استراحت و استخر سرباز روی پشت بام ،  سالن های سینما و استراحت و همچنین  باغ پروانه موجود که نخستین باغ پروانه در دنیاست و به بهشت کوچک برای مسافران لقب گرفته است ، بطوریکه جذابیت بیش از حد باعث شده که مدت زمانی که مسافران در فرودگاه هستند ، یکی از بهترین تجربه های سفر در تور سنگاپور باشد.

در این فرودگاه بر خلاف دیگر فرودگاه ها زمانی که پروازی لغو می شود، مسافران پرواز بخاطر حضورشان در فرودگاه چانگی از لغو پرواز شکایتی ندارند و  راضی هستند.

در سالهای اخیر بین فرودگاه‌های موجود در جهان ، فرودگاه چانگی سنگاپور 4 سال بطور متوالی رتبه ی اول را به خود اختصاص داد.

 از دیگر امکانات فرودگاه چانگی این است مسافر در هر جایی از مجموعه که باشد، می تواند از اینترنت بیسیم استفاده کند یا از ایستگاه هایی که برای شارژ فراهم شده، استفاده کند.

فرودگاه چانگی سنگاپور دارای 100 خطوط هوایی از تقریباً 320 شهر در 80 کشور است و  هر هفته ۶,۸۰۰ پرواز در این فرودگاه انجام می‌شود  که تقریباً  در هر 90 ثانیه یک پرواز می شود.

در فرودگاه چانگی 3 پایانه موجود است که به شکل U کنار هم هستند که هر سه پایانه در مجموع  در سال امکان پذیرش 66 میلیون ستاره را دارد.

از نکات قابل توجه این فرودگاه این است که  مسئولان فرودگاه چانگی در فکر  بیشتر کردن تجهیزات فرودگاه هستند و به این موارد بسنده نمی کنند .

طبق گزارشات قرار است که در مدت زمان نه چندان دور ظرفیت فرودگاه به 82 میلیون مسافر  در سال برسد.