مالزی/کوالالامپور

11 مارس 2020

روستای فرانسوی

روستای فرانسوی

یکی از دیدنی های مالزی که در سفر به این کشور نباید آن را از دست داد روستای فرانسوی کوالالامپور می باشد. نام واقعی این روستا کلمار تروپیکال (Colmar Tropicale) می باشد اما به دلیل این که شبیه یکی از روستاهای کشور فرانسه در قرن 18 ساخته شده به آن روستای فرانسوی گفته می شود و به سبب معماری متفاوتی که دارد در جذب توریست موفق بوده است. این روستا در خارج شهر کوالالامپور واقع شده و یک مکان ایده آل برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به دور از شلوغی شهر در دامان طبیعت زیبا خواهد بود. آب و هوای این دهکده در شب خنک و مطبوع بوده و در هنگام صبح نیز مه صبحگاهی منطقه، منظره دل انگیزی را برای بازدید کنندگان به وجود می آورد به نحوی که یک شب اقامت در روستای فرانسوی مالزی را به شما توصیه می کنیم.
روستای فرانسوی به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور از دو بخش تپه برجایا و بوکیت تینگجی تشکیل شده است.

بوکیت تینگجی به معنای تپه های بلند، حدود یک ساعت با ماشین از کوالالامپور فاصله داشته و ساختمان هایی با معماری قرن 16 اروپایی دارد. این روستا دارای هتلی به سبک معماری اروپایی و به شکل یک دهکده قدیمی با ساختمان های رنگارنگ، سقف های شیبدار، کانال های آبی باریک و یک پیاده روی اصلی سنگ فرش شده است که ساختمان های هتل، رستوران ها و کافی شاپ های کوچک و زیبا در دو طرف آن صف کشیده اند.

روستای فرانسوی مالزی

روستای فرانسوی دارای سینمای ۶ بعدی، باغ وحش کوچک و باغ گیاه شناسی می باشد و اطراف میدان مرکزی این روستا با آب نمای زیبای آن، محل اجرای موزیک زنده و نمایش های خیابانی است که تجربه ای جدید و دلپذیری را برای مهمانان و بازدیدکنندگان رقم می زند. یک دهکده ژاپنی نیز در نزدیکی این روستا قرار دارد و به نوعی پناهگاه خرگوش ها و گوزن ها به شمار می آید.

تاتامی آب گرم، رستوران ژاپنی (Ryo Zan Tei Japanese Restaurant)، سوئیت های ژاپنی مخصوص اجاره و صرف چای سنتی ژاپنی که در روز ۴ بار در زمان های مشخص اجرا می شود از کار های جالبی است که در دهکده ژاپنی ها می توان انجام داد. از فعالیت های سرگرم کننده ای که در روستای فرانسوی کوالالامپور انجام می شود می توان به اسب سواری، گلف، فلایینگ فُکس، پینت بال، پینت بال جنگ در جنگل، حرکت روی طناب در ارتفاع، پل معلق، صخره نوردی با طناب، ماساژ La Lavande، ماساژ ژاپنی، تنیس، سالن ژیمناستیک، سالن بولینگ، میز بیلیارد و اسنوکر، سالن اسکواش، زمین بدمینتون، تیراندازی با کمان در سالن و محیط باز، زمین فوتسال و استخر برای گردشگران اشاره کرد با توجه به امکانات تفریحی که در این روستا موجود است می توان آن را یکی از تفریحات کوالالامپور به شمار آورد.

اقامتگاه های روستای فرانسوی در سال 2000 میلادی توسط شرکت برجایا مورد بهره برداری قرار گرفتند. تمام مصالح لازم برای ساخت این استراحتگاه ها از کشور فرانسه وارد شده اند چرا که این ساختمان ها دقیقا بافت فرانسوی خود را حفظ کرده و اصالت داشته باشند.


دیدنی‌های کوالالامپور مالزی