تایلند/بانکوک

12 دسامبر 2018

رود چائو فرایا

رود چائو فرایا

رود چائو فرایا::Chao Phraya River

تایلند از زیباترین و با شکوه ترین کشور های مسافرتی است. جاذبه های گردشگری بانکوک و جزایر اطراف آن توریست ها را وادار به مسافرت به این کشور می کند. در تایلند انواع جاذبه های گردشگری طبیعی و مصنوعی وجود دارد. یکی از زیباترین مکان ها در شهر بانکوک رودخانه ی چائو فرایا است.

رودخانه ی چائو فرایا از زیباترین مکان های بانکوک است که معبد وات آرون در کنار آن واقع شده است. این مجموعه در شب نمای بسیار زیبایی دارد و بانکوک را درخشان می کند. همچنین به علت جاذبه ها و مکان های مختلف اطراف رود و انواع چراغ ها، رود خانه شب ها رنگی میشود.

رود چائو فرایا که به مادر آب ها در بانکوک معروف است واقع در مرکز شهر است که از استان ناکون سوآن در محل تلاقی بین رود های پینگ و نان آغاز می شود و با حجم بیشتری پس از طی ۳۷۲ کیلومتر به بانکوک می رسد و سرانجام به رودخانه ی تایلند می ریزد. این رودخانه ۳۵۵ درصد حجم تایلند را تشکیل می دهد. حتی اگر از تایلندی ها درباره ی آن جستوجو کنید، به شما خواهند گفت که این رودخانه از دیرباز تا کنون جایگاه ویژه ی خود را حفظ کرده است و همیشه مورد احترام مردم بوده است.

از ویژگی برتر این رود پر آب بودن آن است که کشتی های زیادی از داخل آن عبور می کنند. حتی کشتی هایی با ظرفیت ده هزار نفر از آن عبور می کنند و به بندر بانکوک به در سی کیلومتری دهانه ی رودخانه قرار دارد می روند.

همچنین تامین آب مورد نیاز کشاورزی از دیگر ویژگی های خوب و متفاوت این رود می باشد.

این رودخانه ی بزرگ که بیشتر مساحت بانکوک را گرفته، قابلیت توریستی فراوانی دارد. قایق هایی در این رود وجود دارد که توریست ها را از آن عبور می دهد. توریست ها می توانند طی عبور از آن با جاذبه های اطراف رود آشنا شوند. در اطراف این رودخانه ی زیبا کلیسای مقدس روساری، کلیسای سانتاکروز، مقبره ی شاه رامای اول، معبد داون و سفارت خانه ی پرتقال ساخته شده است. وجود این جاذبه ها در کنار این رودخانه یک فضای رویایی در بانکوک ایجاد کرده است. همچنین توریست ها طی همراهی با این قایق ها می توانند خانه های چوبی و شناور برخی بومی ها در کانال های کوچک را مشاهده کنند.