تایلند/بانکوک

12 دسامبر 2018

گراند پالاس و وات پراکائو

گراند پالاس و وات پراکائو

گراند پالاس و وات پراکائو::Grand Palace and Wat Prakayv

تایلند کشوری زیبا و مسافرتی است. جاذبه های گردشگری بانکوک و جزایر اطراف آن بی نظیر هستند و محبوبیت ویژه ای بین توریست ها دارند. همچنی آب و هوای تایلند و جزایر اطراف خوب و مرطوب است. به همین دلیل بخش های اصلی تایلند را جنگل های سبز تشکیل داده است. اما در کنار آن می توان که جاذبه های مصنوعی و دست ساز اشاره کرد. در بانکوک با توجه به اعتقادات و باور های مردم، معابد بودای زیادی یافت می شود که زیبایی خاصی به شهر بخشیده اند و جلوه ی شهر را دگرگون کرده اند.  در کنار این معابد در بانکوک یک مجموعه ی کاخ زیبای سلطنتی پیدا می شود که از گذشته های دور تا کنون باقی مانده است.

نام این مجموعه کاخ با شکوه، گراند پالاس و وت پراکائو است.

تاریخچه ی آن به سال ۱۷۸۲ میلادی مربوط می شود. در این زمان، پادشاهان تایلند که به تایکینگ ها معروف بودند، این مجموعه را کاخ سلطنت خود قرار داده بودند. این روند تا ۱۵۰ سال بین آن ها ادامه داشت. سال های زیادی گذشته که امروزه این مجموعه از بهترین جاذبه های گردشگری بانکوک شناخته شده است.

اگر از این کاخ دیدن کنید خواهید دید که در آن چند ساختمان زیبا در کنار هم وجود دارد. در این میان می توان به معبد وات پراکاعو یا بودای زمردین اشاره کرد. این مجموعه از چند ساختمان رنگین با انواع مجسمه های بزرگ و غول آسا تشکیل شده است.

لازم به ذکر است که همه ی توریست ها برای بازدید از این مجموعه به لباس های مخصوصی نیازمندند. تمامی خانوم ها می بایست از دامن های بلند و آقایان نیز باید از شلوار و پیراهن های آستین بلند به همراه کفش های مخصوص استفاده کنند. در غیر این صورت نمی توانید از این مجموعه دیدن کنید.